KARGO VE TESLİMAT

Kargo için ne kadar ücret ödenir?

İmajbutik.com internet mağazamızdan yapacağınız tüm alışverişlerde Türkiye'nin her yerine Mng Kargo 34.90 TL, Ptt Kargo 34.90 TL'dir.. Sadece,950 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsizdir. 

Kapıda nakit ödemede ekstra bir ücret var mı?

Ptt Kargo kapıda nakit ödeme hizmet bedeli sadece 14.90 TL'dir. Mng Kargo kapıda nakit ödeme hizmet bedeli sadece 14.90 TL'dir, kapıda kredi kartı ile ödeme hizmet bedeli sadece 14.90 TL'dir  Siparişlerinize kargo ücretine ek olarak kapıda ödeme hizmet bedeli yansıtılacaktır.

imajbutik.com.dan aldığım kargom ne zaman ulaşır?

Adrese teslimat seçeneğinde siparişiniz kargoya verildikten sonra PTT Kargo ve Mng Kargo aracılığıyla 1-4 iş günü içerisinde adresinize teslim edilir. Bazı kırsal bölgelerde teslimatların biraz daha uzun sürebileceğini lütfen dikkate alınız. Resmi tatil ve bayram dönemlerinde kargo firmaları çalışmadığı için teslimatınız ilk iş günü içerisinde yapılacaktır.

Kargom hangi kargo şirketi ile gönderilecek?

Mağazaya teslimat ve adrese teslimatta siparişleriniz PTT Kargo ve Mng Kargo aracılığıyla teslim edilmektedir.

Adrese teslimat seçeneğimizde tüm kargolar PTT Kargo & Mng Kargo ile çalıştığımızdan tüm ürünler bu firma aracılığıyla müşterilerimize teslim edilmektedir. Lütfen hasarlı kargoları teslim almayınız ve bizimle iletişime geçiniz. Kapıda nakit ödeme ile aldığınız siparişlerinizde ödeme yapmadan önce PTT Kargo veya Mng Kargo yetkilisinden, kimlik ibrazı isteme hakkınız vardır. PTT Kargo ve Mng Kargo haricinde hiçbir kargo yetkilisine fatura tutarı ile ilgili ödeme yapmayınız.

Kargomu nasıl takip edebilirim?

Siparişiniz kargoya verildiğinde size bilgilendirme amaçlı sms ve e-mail göndereceğiz. E-mailin içerisindeki kargo takip linkini tıklayarak kargonuzu takip edebilirsiniz.

Üyelik hesabınızla verdiğiniz siparişlerinizde hesabınıza giriş yapıp ilgili siparişin siparişlerim bölümünden kontrol edebilirsiniz.

Siparişimi farklı bir adrese gönderebilir miyim? Fatura adresimden farklı bir adrese teslim edebilir misiniz?

Siparişinizi verirken farklı bir teslimat adresi belirtebilirsiniz. Siparişinizin teslim edilmesi için belirleyeceğiniz adres, ev adresi, iş adresiniz ya da bir arkadaşınızın adresi olabilir. Teslimatınızın doğru ve kolay yapılabilmesi için adres bilgilerinizi (adres,sokak,mahalle,cadde) eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

Teslimat sırasında evde yoksam başkası paketimi alabilir mi? Teslimat sırasında kimse yoksa ne yapılmalı?

Adrese teslimat seçeneğimizde paketiniz size ve yalnızca birinci dereceden yakınlarınıza teslim edilebilir. Kimlik ibrazı istenecektir ve soyadı tutarlılığı gerekmektedir. Teslimat adresinde paketinizi alan kişinin imzası istenecektir; eğer adreste kimse yoksa kurye tekrar size ulaşmayı deneyecektir. Paketinizi almanız ya da yeniden bir teslimat tarihi belirlenmesi için bir kart bırakabilir.

PTT Kargo Bekleme Süresi Kaç Gün?

Eğer kimse yoksa haber verildiği tarihin ertesi gününden itibaren alınmak üzere PTT işyeri adresliler dâhil onbeş (15) gün bekletilir. (Bakınız) Aksi takdirde göndericinin bilgisi dahilinde kargo çıkış şubesine iade edilir.

Mng Kargo Bekleme Süresi Kaç Gün?

Mng kargo firmasıyla alınan siparişerin ilgili şubelerde bekleme süresi 2 gün olarak belirtilmiştir. Alıcı bu sürede ürün almazsa ürün iade edilmek üzere yola çıkar.

PTT Kargo Siparişlerimi Hangi Saatte Teslim Edecek?

PTT, yaz aylarında hafta içi her gün 08.30/12.30 ve 13.30/17.00 aralığında hizmet vermektedir. Bu saatler, kış aylarında ise 08.30/12.30 ve 13.30/16.30 şeklindedir. Saatler il ve ilçenin durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. (Bazı merkezlerde 08.30/17.30 şeklinde olabilmektedir.)

 Bu konuda en net bilgiyi aşağıda yer alan "Size en yakın PTT" linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz Kargo Şartları

950 TL ve üzeri geçerli Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerli olacak alışverişlerde kargo ücreti sitemizde uygulanmamaktadır. Kimi durumlarda ücretsiz kargo kapsamı sadece belirli ürünleri kapsayabilir, bu yüzden kampanyalarımızı sürekli kontrol edebilirsiniz.

  • Bedava kargo sadece imajbutik.com alan adı içerisinde satın alınacak ürünlerde geçerlidir.
  • Teklifimiz, sadece Türkiye’de var olan adreslere yapılan teslimatlarla ilgili sınırlıdır.
  • Ücretsiz kargo teklifi, stoklarda bulunmayan ürünleri kapsamamaktadır.
  • Hediye çeki, özel kampanyalar gibi ürünlerde kampanya ve hediye çekinin türüne göre ücretsiz kargo standartları değişkenlik gösterebilir.
  • Tüm ürünlerde 150 TL’yi geçtiği taktirde ücretsiz kargo kapsamına girebilmektedir.
  • Tahmini varış saatleri ve günleri tamamen teslimatı yapan kargo firmalarıyla alakalı olup bu tür durumlarda ilgili firmalarla irtibata geçmeniz önerilir. Olumsuz hava durumları ve öngörülemeyen diğer durumlar teslimat sürelerini etkileyebilir.
Son Güncellenme: 15 Şubat 2024