İADE VE DEĞİŞİM KOŞULLARI

 

ÖNEMLİ NOT: İADE VE DEĞİŞİM KARGOLARI PTT KARGO REFERANS KODU KULLANILARAK GÖNDERİLMELİDİR PTT KODU İLE GÖNDERİLMEYEN İADE DEĞİŞİM KARGOLARI KABUL EDİLMEYECEKTİR

PTT KARGO İADE DEĞİŞİM REFARANS KODU : 704145274

DİKKAT:FATURASIZ İADE VE DEĞİŞİM KESİNLİKLE YAPILMAMAKTADIR KARGO İŞLEMLERİNDE YASAL OLARAK FATURA İBRAZI ZORUNLUDUR! LÜTFEN PAKET İÇERİSİNE ÜRÜNÜN FATURASINI EKLEYEREK VE FATURANIN YAN NÜSHASINDA BULUNAN İADE DEĞİŞİM FORMUNU DOLDURARAK İŞLEM SAĞLAYINIZ

%100 İADE VE DEĞİŞİM GARANTİSİ NEDİR?

%100 İade ve Değişim Garantisi, İmajButik’den satın aldığınız ürünleri beğenmediğiniz taktirde 14 gün içerisinde (Abiye ürünlerde değişim süresi 24 saattir.)  koşulsuz-şartsız değiştirme, 14 gün içerisinde koşulsuz-şartsız iade edip ürün bedelini geri alma güvencesidir. Kusurlu ürünlerde iade güvencesi 30 gündür.

SATIN ALMIŞ OLDUĞUM ÜRÜNÜ NASIL İADE EDEBİLİRİM

Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek isterseniz, teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

1 - İade için göndereceğiniz ürün / ürünler kullanılmamış, kirlenmemiş, tadilat görmemiş olması kaydı ile aksesuarları, varsa hediyesi, varsa kolisi (zarar görmemiş halde) teslim aldığınız tarihten itibaren en geç 14 gün içerisinde ürün iade formunu eksiksiz doldurarak (ürün iade formu faturanın ilk nushasının yan kısmıdır) bize göndermeniz gerekmektedir.    

2 - İade formunu doldururken hesap bilgileri kısmını eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.

3 - İade için göndereceğiniz ürün/ürünleri PTT Kargo 704145274 referans numarasıyla ücret karşılığında gönderebilirsiniz

(LÜTFEN İADE KARGOLARI YUKARIDA YAZAN PTT REFERANS NUMARASI İLE ANLAŞMALI FİYATLARIMIZDAN GÖNDERİNİZ DAHA DÜŞÜK FİYATLI OLACAKTIR)

Ticaret Bakanlığı tarafından getirilen ve resmi gazatede yayınlanan yeni kanun gereğince iade kargoların kargo masrafları alıcı tarafından karşılanmaktadır ( Kusurlu,Yanlış,giden ürünler için ödenen iade kargo ücretinin iade yapılmaktadır)

NOT : İade için göndermiş olduğunuz ürün / ürünler 14 günü geçmiş, kullanılmış, satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, (varsa) kolisi hasar görmüş olursa, faturası iki nusha halinde, (varsa) aksesuarları veya hediyesi olmadan geldiği takdirde; ürün kabul edilmeyecek, tarafınıza (mesajla bildirilip) karşı ödemeli olarak tekrar gönderilecektir.

İade edilecek paket hasarsız, ürün kullanılmamış, yahut kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olmalı. 

Kusurlu ürünlerin iadesinde 14 günlük iade süresi 30 gün olarak uygulanır. Şikayetiniz, tedarikçi firmaya iletilir. Üründe kullanımdan doğan bir sorun yoksa, ürünün bedeli tarafınıza iade edilir.

NOT:İADE İŞLEMLERİNDE SADECE ÜRÜN BEDELİ İADE EDİLMEKTE OLUP KARGO VE KAPIDA ÖDEME ÜCRETLERİNİN İADESİ YAPILMAMAKTADIR

SATIN ALMIŞ OLDUĞUM ÜRÜNÜ NASIL DEĞİŞTİREBİLİRİM

Değişim için göndereceğiniz ürün / ürünler kullanılmamış, kirlenmemiş, tadilat görmemiş olması kaydı ile aksesuarları, varsa hediyesi, varsa kolisi (zarar görmemiş halde) teslim aldığınız tarihten itibaren en geç 14 gün içerisinde (Abiye ürünlerde değişim süresi 24 saattir.) ürün değişim formunu eksiksiz doldurarak (ürün değişim formu faturanın yan kısmıdır) faturası ile birlikte ürün/ürünleri  PTT KARGO 704145274 referans numarasını belirterek ücret karşılığında gönderebilirsiniz. (LÜTFEN İADE KARGOLARI YUKARIDA YAZAN PTT REFERANS NUMARASI İLE ANLAŞMALI FİYATLARIMIZDAN GÖNDERİNİZ DİĞER KARGO FİRMALARI İLE GÖNDERMENİZ DURUMUNDA YÜKSEK KARGO ÜCRETLERİ ÇIKABİLİR)

Ticaret Bakanlığı tarafından getirilen ve resmi gazatede yayınlanan yeni kanun gereğince iade kargoların kargo masrafları alıcı tarafından karşılanmaktadır ( Kusurlu,Yanlış,giden ürünler için ödenen iade kargo ücretinin iadesi yapılmaktadır)

Ürün elimize geçtikten sonra en geç 48 saat içinde talep etmiş olduğunuz yeni ürün ile değişim yapılıp adresinize  gönderilecektir ve Sms ile bilgilendirme yapılacaktır

NOT : Değişim için göndermiş olduğunuz ürün / ürünler 14 günü geçmiş, kullanılmış, satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, (varsa) kolisi hasar görmüş olursa  faturası ile birlikte, (varsa) aksesuarları veya hediyesi olmadan geldiği takdirde; ürün kabul edilmeyecek, tarafınıza (mesajla bildirilip) karşı ödemeli olarak tekrar gönderilecektir.

NOT: DEĞİŞİM İŞLEMLERİNİN HIZLI VE SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞMESİ İÇİN ÜRÜN TUTARINI CÜZDAN BAKİYENİZE AKTARMAKTAYIZ ÜYELİK İLE ALIŞVERİŞ YAPTIYSANIZ YENİ SİPARİŞ VERİRKEN ÖDEME YÖNTEMİ OLARAK CÜZDAN BAKİYEMDEN KULLAN DEMENİZ GEREKMEKTEDİR EĞER ÜYELİKSİZ ALIŞVERİŞ YAPTIYSANIZ CAĞRI MERKEZİMİZİ ARAYARAK ŞİFRENİZİ ÖĞRENEBİLİRSİNİZ KULLANICI ADINIZ TELEFON NUMARANIZ ŞİFRENİZ İSE 12345678 OLACAKTIR SORUN YAŞAMANIZ DURUMUNDA ÇAĞRI MERKEZİMİZİ ARAYARAK DESTEK ALABİLİRSİNİZ

İPTAL

Aynı gün içerisinde verdiğiniz siparişi değiştirmek veya iptal etmek isterseniz, mesai saatleri içerisinde 0850 241 05 55 numaralarımızdan bize ulaşarak gerekli düzenleme hızlı bir şekilde yapılacaktır.

İADE ETTİĞİM ÜRÜNÜN BEDELİNİ NE ZAMAN ALABİLİRİM?

Ürününüz, İmajButik’e ulaştıktan sonra 48 saat içerisinde Müşteri Hizmetleri ekibimiz tarafından iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir. İade şartlarına uygunsa, ücret iade işlemi için bankaya gerekli talimat verilir.

Bu işlemden sonra bankaların İmajButik’den aldıkları iade talimatıyla, iade edilen tutarı kredi kartı hesabınıza yansıtması azami 10 gün sürer. İade edilen tutar banka hesabınızda görünmez, kredi kartınızın dönem içi işlemlerinden yahut kredi kartı ekstrenizden işlemi takip edebilirsiniz. Kredi kartı taksitli satın alımlarda iade bedeli ekstrenize taksitli olarak yansır, ancak limitiniz, miktarın tümü kadar artırılır. (Bankamatik kartıyla yaptığınız işlemlerin iadesi, harcama yaptığınız kartın bağlı bulunduğu banka hesabına yapılır. Kapıda yaptığınız nakit ödemelerini iadesi ise bize göndermiş olduğunuz iade formunda belirtilen hesap numarasına yapılır.)

Ücret İadesi işleminiz ürünün bize ulaşmasını takip eden en geç 10 iş günü içinde tamamlanır. Tamamlandıktan sonra İmajButik’den size iade işleminizin tamamlandığını bildiren bir e-posta yada sms gelir.

NOT:İADE İŞLEMLERİNDE SADECE ÜRÜN BEDELİ İADE EDİLMEKTE OLUP KARGO VE KAPIDA ÖDEME ÜCRETLERİNİN İADESİ YAPILMAMAKTADIR

LÜTFEN DİKKAT

Kargo tutanağını imzalamadan önce kargo paketinizin taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını kontrol ediniz. Kargo paketinizde herhangi bir nedenden dolayı hasar var ise teslimatla ilgili hiçbir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine tutanak tutulması için kargonuzu iade ediniz. Size tarafımızdan yeni ürün / ürünler derhal gönderilecektir. Kargo paketi hasarlı olan ürünlerin teslim alınması durumunda içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden imajbutik.com sorumlu değildir.

HERTÜRLÜ SORULARINIZ İÇİN BİR TELEFON KADAR SİZLERE YAKINIZ 

ÜCRETSİZ DESTEK HATTI 0850 241 0 555

                                                                           

Son Güncellenme: 12 Eylül 2022